Szkolenia przeciwpożarowe Atex

Każda firma posiada szereg zabezpieczeń, które mają na celu ochronę pracownika oraz pomoc w znalezieniu wyjścia z płonącego budynku. Jednak w takich sytuacjach większość osób ogrania panika przez co nie zawsze wiedzą jak mają się zachować.

Szkolenia ppoż dla pracowników to doskonały sposób na przeszkolenie ich w zakresie radzenia sobie z tego typu sytuacjami. Podczas kursu ppoż uczestnicy dowiedzą się jak zachować się w przypadku zagrożenia i sprawnie przeprowadzić ewakuację.

Jednak to nie wszystko uczestnikom pokazujemy również jak postępować w przypadku ataku terrorystycznego. Co więcej prowadzimy szkolenia atex przeznaczone dla firm, w których zatrudnione osoby mają do czynienia z materiałami niebezpiecznymi oraz wybuchowymi.

Kursy atex najczęściej dotyczą miejsc stanowiących strefę zagrożenia wybuchu pyłów, gazów, a także cieczy. Mają na celu przekazanie informacji na temat tego jak zminimalizować ryzyko jego wystąpienia, a także jak się zachować w danej sytuacji.

Poza przeprowadzaniem szkoleń ppoż zajmujemy się także wykonywaniem instrukcji bezpieczeństwa pożarowego. Opieramy ją na podstawie planu danego budynku oraz aktualnie obowiązujących norm. Zostaną na niej zaznaczone kierunki ewakuacji, a także wyjścia.